Březen 2012

Aktuality

21. března 2012 v 15:02 | Míša |  Aktuality
Ahoj lidičky,sb a návštěvníci mého blogu !
Proč nezačít z té lepší stránky ?

Novinky :
V sobotu a v neděli jsem byla na chatě.
Kesynka byla poprvé na trávníku.
Během měsíce se dozvím zda mě přimuli na školy nebo ne.
Škola je jeden velký kurník.
Blogové změny,které slibuji už delší dobu.

Co se stalo :
Pokud máš ještě zájem,podívej se SEM a vyplň dotazník.

V sobotu a v neděli jsme jeli na chatu.Bylo skvělé počasí,myslím,že něco kolem 21 a tak by bylo přeci na škodu sedět doma nebo běhat kolem paneláků :-) Vzala jsem i Kesynku,protože babičce nebylo dobře a zůstala doma,tudíš i Zajunka nepřijela,mohla být Kesynka celý den venku.Když bylo kolem těch 17 týden před tím,s Kesynkou jsem ven ještě nemohla.Zakrslí králíčci,nebo beránci,co mají sklopené uši,zpotřebují všechno teplo ušima.Zní to zvláštně,ale pokud by byla zima,Kesynka by mohla umrznout,protože by její uši zpotřebovali všechno teplo.Na chatě jsem s dědou rozestavěla takovou přihrádku pro králíky a dala do ní Kesynk.Byla šťatsná.Hopsala sem a tam,v jednom kuse baštila trávník a bobkovala kam se jí zachtělo :-D Bylo hezké na ni koukat.Takhle běhala celou sobotu a půlku neděle.
Další velká aktualita je pro mě hodně velká ! Do 22.4.bych měla vědět jestli mě vzali na školy nebo ne.Do konce měsíce (března)by mi mělo přijít z jedné školy číslo pod kterým budu psána a potřebné informace.Ze druhé školy snad také.
Ve škole je poslední dobou zmatek.Všichni něco řeší (kdo s kým chodí,jak to,že má někdo tamto nebo ono atd,...)Asi na ně leze jaro.A to mi připomíná,že dnes je 21.3. a to znamená,že začalo oficiální jaro ! Skvělé!Jiank zpět k tématu.Vzhledem k tomu,že jsme deváťáci,máme za úkol všechny akce a také akademii.Kdo neví,tak je to takové představení organizované 9.tou třídou,která má za úkol uvádět ostatním třídám jejich scénky,tanečky apod,..dále vymýšlí scénky pro sebe,vytváří kulisy a hlavně ! Na konci akademie,která se pořádá v kulturním domě,dostaneme na konci "diplom",šerpu a budeme se loučit na písničku(pláč,vzpomínky,...) a co je pro mě nejhorší ? Po akademii je rozlučák.Devítka si většinou sedne do hospody a popíjí,ale!Protože některým z nás ještě v červnu nebude 15(týka se to i mě),chtějí to naši šikulové uspořádat venku.Mám z toho večera obavy.Já nepiju.Zatím jsem velký abstinent(vřdyť je mi 14),ale většina naší třídy chodí pít každý víkend nebo i v týdnu.Já prostě nechci pít,když mi to nechutná,ale jim to nevysvětlím.Štve mě to,ale co?prostě odejdu dřív domů a oni ať se spijí do němoty :-)
Na blogu jste měli vidět nový design.Neměla jsem čas,vymýšlet design a neměla jsem čas obíhat mé sb,to jistě víte,ale řekla jsem si,že tenhle blog mám opravdu ráda a proto jsem si sedla a udělala jsem si v tom částečný pořádek.Ještě nevím jak to bude s chozením na blog,ale rozepíšu s to do bločku a brzy se dozvíte,kdy budu vkládat články,jak to všechno dopadne atd,...
Vzhled mám skoro udělaný.Možná ještě dne ho vložím,ale počítejte s ním až ke konci týdne.Měl y se vám snad líbit.
Tak ahojte a pozdravujte mazlíčky !

Dotazník 0.1

6. března 2012 v 7:00 | Míša |  Dotazníky
Na blogu budu pořádat tak jednou do měsíce dotazníky,kterými bych si chtěla ověřit návštěvníky mého blogu.Budu se ptát na různé otázky,co by jste chtěli na blogu změnit atd,....
Prosím bez urážek a podobně.
Nevadí mi upřímnost,ale nadávky nesnesu.
Budu ráda,když se budete těchto dotazníků účastnit (alespoň Sb)
Bude to takové malé spestření.

A začneme hned teď :

1. Jak často navštěvuješ můj blog ?
2. Proč na můj blog chodíš ?
3. Co se ti na mém blogu líbí nejvíce ? Co se ti naopak nelíbí ?
4. Jsi mé SB ? Pokud ne,měl/a by si zájem,stát se jím ?
5. Změnil/a by si zaměření tohohle blogu ?
6. Co si o mě myslíš ?
7. Patří můj blog mezi tvé oblíbené ?
8.Popiš můj blog 5ti slovy ...

Díky,že jsi se zúčastnil/a a doufám,že přijdeš vyplnit další dotazník,který chystám na začátek dubna :-)

Malý dortík

5. března 2012 v 13:13 | Míša |  Recepty
Aktuality :
Ahoj všichni !
Dneska jdu s Kesynkou k veterinářce na očkování,tak nám držte palečky :-)
V pátek jsem šla naposledy do školy a začali nám prázdniny ! Super !!!!!

Článek :
Hledala jsem co přidat a tak mě napadlo,že už tu dlouho nebyl článek o křečcích.Protože jsem na notebooku (starém),tak mě na něm psaní článků nebaví a jeden článek je tak na hodinu,protože se sekne atd,....
Našla jsem na internetu recept pro křečky na dortík,tak snad se vám bude líbit :-)

Potřeby:
2 piškoty
ořechy(vlašské)
tvaroh
nějakou jeho oblíbenou pochoutku z jídla
  • Postup: Na první piškot natřeme trochu tvarohu a posypeme kousky nalámaných ořechů.Nadruhý piškot natřeme taky trochu tvarohu a slepíme.Nahoru pak ještě přidáme tvaroh s ořechy a ozdobíme nějakým tím pamlskem.
Mě se recept docela zalíbil.Je jednoduchý,zvládne ho každý,vyjde levně a určitě bude křečkům chutnat !
Možná bych měla výhradu k tomu tvarohu.Nejsem si jistá,jestli by ho mohl,ale asi ano.Když seženete s malým obsahem cukru a nebudete tímto dortíkem křečka ládovat každý den,bude to fajn !