Únor 2012

Hodnotím - Lucík a Spike

29. února 2012 v 7:15 | Míša |  Hodnotím
Lucík a Spike mi napsala,jestli bych jí ohodnotila blog.Sepsala jsem tedy yhodnocení a pokud máte jiný názor,pište do komentářů :-)

Blog a design
1. První dojem - Když zavítám na blog,oči zbystří doprostřed stránky (možná je to tak udělané schválně),ale jsetli ne,je to dobře.Stránka je světlejší a tudíš lépe vinikne.Přesto mi tam "něco" chybí. 8/10
2. Záhlaví - Je jednoduché a jde vidět,že je blog zaměřený na morčátka,ale i přesto bych na něm něco zmněnila.7/10
3. Menu - Líbí se mi,že v něm není moc rubrik.Je jednoduché a je doplněno nějakými ikonkami,které ho oživují. 9/10
4. Články - Lucík a Spike píše hezké články.Moc se mi líbí fotečky,které články doplňují a tím se stávají zajímavější.Super ! 10/10
5. Aktivita -Na blog podle článků,chodíš docela často a jde vidět,že se sanžíš,aby tvůj blog,byl dobrý :-) 10/10
6. Oblíbenost a návštěvnost - Nevím jestli je tvůj blog oblíbený a jakou má návštěvnost,ale podle mého na tvůj blog zavítají stálí návštěvníci,kteří mají tvůj blog rádi a kteří mají rádi hlavně tebe ! 9/10
Můj TIP : Kdyby byl blog můj,malinko bych pozměnila záhlaví.Je pěkné,ale možná bych ho více oživila.Fotkami atd,...
V menu bych změnila styl písma,aby bylo lépě vidět.(možná jsem slepá já :D)
PROSÍM ! ať majitelka blogu nebere tento článek jako nevím co.Je to můj názor a pokud si někdo myslí,že je to jiank,pište,pište,...Ráda vyslechnu vás i vaše názory :-)

Knihu : Zakrslý králík

28. února 2012 v 7:00 | Míša |  Doporučuji
Tentokrát budu doporučovat knihu : Zakrslý králík

Podnadpis : Jak mu vytvořit útulný domov
Rok vydání : 2010
Popis : Brož. - bez přebalu lesklá, 48 str., 165 x 200 mm
Autor : Gabriele Linke Grün
Foto : Monika Wagner
Nakladatelství : Vašut
Popis knihy : Zde najdete zajímavé nápady přesně podle králičího gusta. Přineste si trochu přírody i domů. Nabídněte mu krabici s pískem na hrabání a loučku s čerstvou trávou. Nebo má raději zábavu na čerstvém vzduchu? Jak snadno a s minimálními náklady proměníte balkon nebo terasu na zábavné hřiště? Sní váš králíček sen o domečku v zeleni? Víte, jak mu vyrobit zajímavé a přitom bezpečné venkovní výběhy umožňující dobrodružné výlety po zahradě?
Cena : cca 99 kč
Moje zkušenosti :
Kniha je dobře zpracovaná.Je doplněna fotografiemi,které jsou moc pěkné.S knihou jsem spokojena.Naleznete zde několik tipů,rad,zkušeností a dokonce v ní najdete několik internetových adres,na kterých jsou užitečné informace a rady ze stěva těchto učáků.Určitě doporučuji si knihu přečít.Hodí se také pro menší děti,které chtějí svému mazlíčkoci vylepšit domov a výběh.
Doporučení : Kniha je pěkně sepsaná a doporučuji ji hlavně začátečníkům.
Hodnotím : 5 hvězdiček z 5ti hvězdiček
Obrázky :
Otázka por Vás : Jaký názor máte na knihu vy ?

Aktuality 27.2.2012

27. února 2012 v 15:51 | míša |  Aktuality
A je tu další článek plný novinek a aktualit !
Novinky :
V pátek jsem začala pšíkat :-D
Říkala jsem si,že budu určitě němocná a moje tvrzení se potvrdilo.Jsem nemocná,ale do školy chodím.Nemám teplotu :-)
Hned po škole jsem šla k doktorce,aby mi orazítkovala a potvrdila na přihlášky,že jsem v pořádku.Napsala : Může studovat - zdráva.........to jsem ráda,ale říkala jsem si,že tam měla napsat : Postižená,magor,nemůže studovat,omluvit na zbytek jejího života ze školy :D

No,ale ještě bych se ráda vráila k víkendu.
V sobotu jsem byla venku asi 3 hodiny.Bylo vážně mc hezky.Bylo asi 7 stupňů,tak proč toho nevyužít.Bohužel jsem byla nachcípaná,tak jsem musela bojovat s tunou kapesníčků a nevím čeho všeho.Ovšem zajímavější byla neděle.
Táta se mě a bráchy zeptal,jestli nechceme zajed do Budějek.Oba jsme souhlasili a tak jsme vrazili.Před opbědem.Mamka byla v práci,takže s námi nejela.Zastvili jsme se v KFC (kde jsme si dali jako obvykle "kýbl" který je mimochodme proklatě dobrý !) a hned po obědě jsme zajeli do Glóbusu.Kupili jsme chleba :-D prolezli jsme všemi možnými obchody,koupili losy a loterii a když jsme u toho,můj milovaný bráška si nepřečetl na losu z druhé strany a všude kolem,že políčko s velkým písmem NESTÍRAT ! se nemá stírat a setřel to.Táta zuřil,protože kdybychom vyhráli třeba milion,nedali by nám ho,protože by byl lístek neplatný.Naštěstí vyhrál jen 30 kč,ale bohužel i o ty přišel :D Jeho mí.nus.
Zastavili jsme také v Hoch ZOO (pro ty co neví - zverimex ) a tam jsem koupila Kesynce podestýlku,krmení pro juniory a postrojek.Už se těším až spolu budeme chodit venku po louce nebo v parku,ale budu muset dávat pozor na psi.Také jsem v Glóbusu narazila na skvělé 3 knížky o králíčcích.Táta mi dovolil si jednu vybrat,ale nakonec mi koupil dvě :D No a příště mi koupí i tu třetí a ještě mi možná sežene jednu jinou,kterou tam něměli :D Je to zlato !

Před tímto článkem naleznete doporučení na jednu z knih,kterou jsem si koupila - jinak odkaz ZDE .
A zítra se těště na doporučení druhé knihy.
Také mi přibývají články v rubrice hodnotím,takže hned další den to tu bude,alespoň na jednoho z vás.Kdyby jste chtěli zhodnotit blog,klec nebo cokoliv jiného,mrkněte se do rubriky → hodnotím
+ změna ! - email : krecciemail@seznam.cz zrušen ! Pište otázky,názory,informace do soutěží,fotky k hodnotím atd,....na email : misela6@seznam.cz
Kontakt- rubriku kontakt (článek) nalezneš ZDE ,ale v novém designu bude v menu !

Knihu : Bydlíme s králíkem

27. února 2012 v 15:50 | Míša |  Doporučuji
Dnešní článek bych věnovala knize : Bydlíme s králíkem

Podtitul : nápaditě,útulně,příjemně

Rok vydání : 2009

Popis : 169x212 mm, brožovaná,62 str,.

Autor : Schmidt-Röger Heike

Foto : Regina Kuhn

Nakladatelství : Grada

Popis knihy : Tato kniha poradí všem, kdo doma králíka mají či se ho chystají koupit a přejí si, aby jeho králičí život byl šťastný a zdravý. Dozvíte se, zda je pro vás králík vhodný, jaké druhy se běžně chovají, jaký prostor pro králíka připravit doma či na zahradě, čím jeho příbytek vybavit, jak bude vaše soužití vypadat a co můžete od králíka čekat. Bude vědět, jak králíka správně krmit, že je nezbytné poskytnout mu dostatek pohybu, ale také jaké hry se králíkem dají hrát.

Cena : cca 139 kč

Moje zkušenosti :
Kniha je obecně o králících.Popisuje druhy králíků pro začátečníky,ukazuje a vysvětluje,jak přizpůsobit bydlení vašemu miláčkovi a také v knize naleznete 2 stránky speciálu pro děti.Kniha se mi opravdu líbí.Autorka si s knihou poradila velmi dobře.Především se hodí,když nevíte jak zabavit malého uličníka,nebo když nevíte jak vytvořit králíkovi krásné,prostorné bydlení nebo výběh.V knize naleznete spoustu fotek,zajímavostí a názorů ze světa těchto ušáků.

Doporučení : Kniha je zajímavě pojata a rozhodně ji doporučuji začátečníkům nebo těm,co si neví rady.
Hodnotím : 5 hvězdiček z 5ti hvězdiček

Obrázky :

Otázky pro Vás : Jaký názor máte na knihu vy ?

Aktuality 24.2.2012

24. února 2012 v 16:31 | míša |  Aktuality
A je tu další článek plný novinek !
Novinky :
Konečně pátek.1.novinka v článku :-)
Kesynka začíná línat.
V březnu jdu s Kesynkou k veterinářce.Dostan svojí pvní injekci a rovnou jí nechám zastřihnout drápky,keré jí hodně rychle rostou.
Mě se ve škole daří a příští týden odesílám přihlášky na školy :-)

Co se stalo :
TADY nelezneš odkaz na nové fotečky,které jsem nafotila minulý víkend u babičky.
TADY nalezneš video,které jsem natočila u babičky.

PS : Článečky na které jsem vám nechala odkazy,jsou před tímto článkem :-)

Plány do budoucna + něco jako rozvrh :
Chystá se nový design !
Nové články,videa a fotky ...
Těšte se na změnu ve stylu psaní.Ano,určitě několikrát napíšu krátký,nesmyslný článek,ale ne tak často :-) VELKÉ +
Chystám společně s novým designem,začít plánovat novinky jako : chat na blogu,jinak seřazené rubriky a ještě několik věciček,ale ta jsou zatím v utajení :-)
Asi by vás zajímalo,jak to vipadá s fanklubem - nijak.Bohužel,čas není,není,není a když je nechci ho trávit na pc a když jsem na počítači mám ještě 1 blog o který se starám a brzy mi přibude ještě jeden.Je toho na mě moc a další blog s fanklubem ? To by bylo trochu moc.

UPOZORNĚNÍ : Sice předčasně,ale oznamuji novinu ! Pokud mě přijmou na školu,budu na intru a to bude znamenat následující věc - na internetu mě v týdnu (PO - PÁ) uvidíte asi málo.Možná v pátek až pojedu domů,tak večer nebo odpoledne,ale hlavně záleží na ročním období.Protože jestli přijedu ze školy v pátek v létě,půjdu s kamarády raději ven a pokud bude zima,možná zlstanu v posteli s notebookem :-)
Pravděpodobně bude spousta přednastavených článků,protože tenhle blog nejsem schopna zrušit a už vůbec ne kvůli škole ! Někdo si možná říká škoda, někdo možná jásá ,ale tenhle blog je kus mého srdce a nezruším ho !!!!!!

Asi před měsíce ani ne se na mém blogu (u starého článku) objevil komentář.Stálo v něm něco jako : Seš píča !! Važně vypatlaná ....... nepamatuji si to úplně do slova.Má reakce ? Se smíchem jsem tento komentář vymazala a dál žila jako by nikdy neexistoval.Bylo to tak směšné.Jasně,názor má každý jiný,ale za tu dobu co tenhle blog vlastním jsem žádný takový komentář nedostala.A víte proč ? Lidi jsou u počítače den co den a nějak se tam začínají nudit.Nebo někdo záviděl? Tak jako tak mám vzkaz pro několik jedinců co by se chtěli bavit tím,že budou urážet majitelku slušného blogu a ještě na blog o mazlíčcích : Děte do háje a pokud chcete psát to co chcete,napište to do wordu čtěte si to sami pro sebe.Nikdo na vás neni zvědavej.Komentář tu už nenajdete,jak jsem psala je pod kytičkami a mě je to šumák.Tenhle blog miluji.Já vím není dokonalí,ale díky němu jsem se toho tolik naučila,dostala jsem nové zkušenosti a poznala jsem nové skvělé blogerky a celý blogový svět.Tímto mému blogu děkuji !
PS : Sb......Mám vás ráda :-*

Částečné mytí Kesynky :-)

24. února 2012 v 16:30 | míša |  Videa

Ten kdo to viděl ví,že je to úžasné,kouzelné roztomilé a ještě mnohem víc.Nejkrásnější mytí na světě :-D

New fotečky Kesynky

24. února 2012 v 16:03 | míša |  Kesynka

Ty "lepší"
Na té poslední vypadá Kesynka jako by se usmívala :D

Kesynka - fotky

17. února 2012 v 12:35 | míša |  Kesynka
Tady jsou slíbené fotky,které jsem nafotila po vysvědčení o prázdninách.Některé se opravdu povedly :-)

Kesynka a lux

16. února 2012 v 18:01 | míša |  Videa
Tady je to slíbené video,tak snad se bude líbit :)

Aktuality 15.03.2012

15. února 2012 v 16:38 | míša |  Aktuality
Ahojky návštěvníci a milá sb !

1.velký krok je ten,že jsem se rozhodla,psát pořádné články ! Určitě to hodně z vás ocení.Pokud bude málo času,nečekejte sálodlouhé články,ale kratší informativní článečky.
2.Přihlášky na školy,budeme odesílat už o prázdninách (jarních).Některé z vás by možná zajímalo,na které školy,že to vlastně jdu.Na střední zdravotnickou,........(obor-laboratorní asistent.)a na střední ekologickou a potravinářskou školu (obor-analýza potravin).
3.Zítra se těšte na video s Kesynkou.(Já luxovala pokoj a Kesynka se snažila přijít na to,k čemu je ten hlučný fukar :D )
Také se brzy těšte na nové fotečky,které jsem nafotila někdy po vysvědčení.Byla jsem u babičky a dědy.Mimochodem,přibude nějaký článeček o Zajunce.Je to tedy pořádný macíček :)
4.Pomalu,ale jistě,začínám pracovat na novém vzhledu blogu.
5.Malá drobnost z mého života : Šetřím si na htc evo 3D - miluji ten mobílek .Táta říkal,že až půjdu "do světa" budu potřebovat nějaký lepší,abych mohla chodit zadarmo na internet,mohla si číst knihy i když zrovna nepůjdu do knihovny,abych se nikdy nestratila,protože v mobilu jsou i skvělé mapy !
Jsem nadšená.Od Vánoc mám 1000 kč a narozeniny mám v srpnu.Počítám,že si do narozenin ušetřím kolem 5000 kč.Když počítám i narozeniny,ale táta říkal,že mi zbytek přidá a prostě mi ho koupí.Asi aby si ho mohl půjčovat :D
Kesynka je nejskvělejší zvířátko pod sluncem.Zjistila jsem,že je to takový malý učmuchaný psík,co hledá něco k papu.:-)
No a to je pro dnešek všechno.Kdyby vás něco zajímalo,pište do komentíků :)

Knihu : Můj zakrslý králík a já

8. února 2012 v 16:18 | Míša |  Doporučuji
Dnešní článek bych věnovala knize : Můj zakrslý králík a já

Rok vydání : 2006

Popis : Brož., 64 str., 165 x 200 mm

Foto : Monika Weglerová

Kresby : Renate Holznerová

Příběhy : Gabriele Linkeová - Grünová

Nakladatelství : Vašut


Popis knihy : Tak toto je můj zakrslý králík: Jak se naučit chápat povahu zvířete. Získat důvěru už od začátku: Jak se zakrslý králík stane důvěřivý. Hraní a zábava se zakrslým králíkem: Jak doma prožít hodiny plné napětí. Štěstí ve stáří: Co prospívá staršímu králíkovi.

Cena : cca 99 kč

Moje zkušenosti :
Tahle kniha dokáže poradit jak začátečníkům v chovu zakrslích králíků,tak i pokročilejším.Přijde mi zajímavě zpracovaná.Určitě v ní najdete co potřebujete.Obrázky do knihy nafotila nejlepší fotografka domácích zvířat Monika Weglerová.Nejúžasnější fotka,která mě dostala a kterou jsem si zamilovala hned jak jsem knihu spatřila,je ta úvodní na deskách.V knize najdete vyprávění od nezbytných pravidl až po šťastné stáří.V za dní části knihy také naleznete 2 stránkový zápisník vašeho miláčka,který se určitě bude hodit.Kniha má několik příloh s rozkládacími stránkami.Naleznete zde několik zajímavých testů a příběhů,dvou králíčků Báry a Ferdy.

Doporučení : Kniha je pěkně zpracovaná.Nejkrásnější jsou samozřejmě obrázky,ale i přesto má kniha několik mínus.
Hodnotím : 4 hvězdičky z 5ti hvězdiček

Obrázky :

Otázka pro Vás : Jaký názor máte na tuto knihu ?


Aktuality 8.2.2012

8. února 2012 v 15:55 | míša |  Aktuality
Včera jsem byla s ruštináři v Praze.Na Pražském hradě.Probíhala tam výstava carských klenotů.Možná vám napovím informaí,že klenoty přivezl prezident Ruska Medvěděv někdy v listopadu přibližně.
Bylo to skvělé.Klenoty hezké,ale nejlepší byli cesty vlakem,metrem a tramvají.Skvělé a nezapomenutelné !
V metru bylo velké knihkupectví ve kterém měli plno knih.Waw!
Narazila jsem na 3 knihy o králících.
1.byla obecně o králících
2.byla z edice knih Jak na to (máme doma zakrslého králíka)
3.byla z edice knih Máme rádi zvířata (můj zakrslý králík a já)
1.jsem vyvrátila.Chtěla jsem jednu z těch,která byla jeno zakrslících.Ta 2.se mi líbila nejvíce.Tuhle knihu(z této edice) mám.Ale mám ji o křečcích.Jenže stála 129 kč a já tolik peněz už neměla.(mimochodem jsem tyto penízky utratila za báječnou pizzu,kterou jsem si dala na Václavském náměstí společně s mími 2ma spolužačkami)Kdybych ale věděla,že zajdeme právě sem,nechala bych si je,ale třeba jí někde seženu.
No a tak jsem si koupila tu 3.Pravděpodobně večer(někdy kolem 7mé hodiny),přibude nový článek v rubrice doporučuji.Asi víte,co budu doporučvat. :-)
Jinak děkuji všem,že chodíte na můj blog,protože já nemám moc času ani přednastavovat články a proto tu není nic extra zajímavého.Omlouvám se všem mím sb a návštěvníkům.
Kesynce se vede skvěle,mě také a to je přeci hlavní.Tak zatím papa a pozdravujte mazlíky :)