Leden 2012

Aktuality 29.1.2012

29. ledna 2012 v 9:00 | Míša |  Aktuality
A je tu opět další článek plný novinek.
- Včera jsem přidala první článek do nové rubriky Doporučuji.
- V pátek jsem byla na veterině s Kesynkou.Proč ? Čti dál.
- Blíží se vysvědčení
- Začalo nové pololetí a mě se začíná dařit
- Brzy budu odevzdávat přihlášky na školy
- Kesynka se má skvěle
- Blog podstoupí změnami !

Toto jsou témata,která budeme v tomhle článku řešit.
Možná jste si všimli,že jsem vytvořila novou rubriku s názvem : Doporučuji.Budu v ní rozebírat produkty (steliva,klece,krmení,...).Budu hodnotit a mluvit z vlastních zkušeností.Nevěděla jsem co přidávat a teď už to vím :)
V pátek jsem s tátou a Kesynkou byla ne veterině.U paní sestřičky.Na stříhání drápků.Měla je už dlouhé a já byla celá poškrábaná a vlastně jsem do teď.Se sestrou jsem si popovídala a když jsem Kesynku držela a paní sestřička (nebo jak jí mám říkat :D ) jí dostříhala,Kesynka se mi zamotala do vlasů a najednoz se chtěla mazlit :) Potom byla doma strašně hodná :) Šikulka.Držela ani se nehla.Doma dostala několik pamlskůKdyby Vás zajímalo,kolik to stálo,tak 15 kč.
Vysvědčení bude už v úterý.Sice to nebude žádná sláva,ale dá se to :D
Nové pololetí přineslo i svá plus.Je zajímavé,že když potřebuji mít 1.pololetí z 9tky dobré,tak se mi nedaří a když ve 2.pololetí skoro o nic nejde (protože málo která škola si žádá o vysvědčení z obou pololetí) začíná se mi dařit.Začínám jedničkami a dvojkami. :)
Přihlášky mě trápí den ode dne víc a víc.Máme je odevzdávat do konce února,ale učitelka si pojede válet šunky do Egypta a tak je máme mít už první týden v únoru.Sakra!Máme dvě přihlášky a já vím jen jednu školu.No uvidíme,ale vůbec nevím.....
Kesynka se má skvěle jako pořád.To není nic nového :) Jinak nevím jestli jsem to sem psala,asi ano,ale někdy na začátku ledna jsem ji vážila a už má skoro kilo :) Malinká nám roste do slečny :) Už jsou jí asi 4 měsíce :)
Blog a změny - Chystá se nový design,který by měl vydržet přes celé jaro.Možná se změní rubriky a podle času začnu pracovat na fanklubu :)
Tak zatím ahoj a užijte si zbytek dne :)

Stelivo : Cats Best

28. ledna 2012 v 18:43 | Míša |  Doporučuji
Rozhodla jsem se na blogu doporučovat a ukazovat produkty,které by se Vám mohli líbit.
Dnes se zaměříme na stelivo Cats Best.

Druhy Cats Best :
- Cats Best Universal
- Cats Best Nature Gold
- Cats Best ÖKO PLUS

Vůně :
- Bez vůně
- Jahoda

Množství :
- 5 l
- 7 l
- 10 l
- 20 l
- 40 l

Obecně :
Cats Best Universal - Víceúčelová podestýlka pro kočky, hlodavce, malá domácí zvířátka chovaná v kleci a různé ptáky. Čistě přírodní produkt, který dobře pohlcuje zápach a zároveň má vysokou absorbční schopnost. Kompletně podléhá rozkladu.
Cats Best Nature Gold - Unikátní stelivo speciálně pro dlouhosrsté kočky, které neulpívá na kožíšku. Cat's Best Nature Gold je 100% přírodní podestýlka z rostlinných vláken. Největší výhody? Vysoce hospodárný - velmi efektivní, spolehlivá absorbce zápachu, kompostovatelný a 100% biologicky odbouratelný.
Cats Best ÖKO PLUS - Hrudkující kočkolit s minimální spotřebou. Použitím tohoto kočkolitu docílíte minimalizaci spotřeby, může zůstat v kočičí toaletě bez nepříjemného zápachu déle, díky efektivní absorbci pachu. Tekutiny jsou plně pohlcovány vysoce kvalitními ekolkogickými vlákny, je tedy plně kompostovatelný. Při jeho použití strávíte minimum času úklidem kočičí toalety a snížíte až 3 x náklady.

Přibližný ceník :
Každé stelivo tohohle druhu stojí jinak,ale ty 5 l kolem 89 kč
7 l kolem 100 kč
10 l stojí většinou kolem 175 kč
20 l kolem 299 kč
40 l kolem 399 kč

Moje zkušenosti :
Tohle stelivo jsem začala kupovat,když jsem si pořídila králíčka.Kupovala si ho babička a říkala,že je dobré.Vyzkoušela jsem ho a přesvědčila se,že je opravdu kvalitní.Ovšem existuje více druhů.Také jsou různé velikosti.Nejprve jsem si koupila 10ti litrové balení,ale poté mi táta koupil 20ti litrové,které vydrží delší dobu a podle mě vyjde levněji 1 větší než 2menší.Samozřejmě zase záleží na každém z Vás.
Doporučení : Sice používám jen stelivo Cats Best Universal,ale pokud jsou všechny druhy stejně dobré,hodnotím je :
4 hvězdičky z 5ti hvězdiček

Obrázky :
Otázka pro Vás : Jaký názor máte na stelivo Cats Best vy ?

Králičí poradna

25. ledna 2012 v 17:42 | Míša |  Králíci
Pokud máte nějaký problém s králíčkem,napište mi do poradny.Byla bych ráda,kdyby Vaše otázky směřovali do téhle rubriky,jinde bych si toho nemusela všimnout.

Sama králíčka mám,má ho i má babička,takže se nebojte,že Vám bude radit nezkušená :D

Správné odpovědi k 4.testu

25. ledna 2012 v 17:35 | Míša |  Soutěže
Tentokrát byl test zaměřený na křečka roborowskéh.Tady jsou odpovědi a pod nimi najdete ty,kteří vyhráli diplomek :)

1. Charakterizuj alespoň 3mi slovy tohoto křečka. Rychlý,mylý,plachý,....
2. Je řazen mezi křečky nebo křečíky ? Křečíky
3. Jaká je jeho průměrná váha ? 20 - 45 cm
4. Jaké je jeho nejobvyklejší zbarvení ? Světlý,většinou bílé bříško,šedo - hnědý,...
5. Jaká je jeho průměrná velikost ? 8 cm
6. Doba březosti ? 19 - 22 dní
7. Počet mláďat ? 1 - 7
8. Kolika let se dožívají ? 2 - 3 roky
9. Odkud tito křečci pocházejí ? Mongolsko
10. Jeho odborný název ? (jméno) (Phodopus roborowskii)

Zúčastnili se dva blogy a diplomek dostane : Áďa a Minnienka :) Gratuluji a těžte se na další testík,tentokrát speciálně o mém blogu !

Správné odpovědi ke 3.testu

25. ledna 2012 v 17:21 | Míša |  Soutěže
Na tenhle článek jsem úplně zapomněla,takže jsem ho před vyhodnocením 4.testu musela vyvěsit.Správné odpovědi jsou zde :

1.Může mít nějaký druh hlodavce větší výšku než 20 cm ? Ano
2.Patří mezi hlodavce sysel ? Ano
3.V kterém školním předmětu se učíme o hlodavcích ? Přírodověda,prvouka,přírodopis,biologie,...
4.Kde se ve volné přirodě můžeme setkat s hlodavci ? (myslím třeba v lese atd,....) na polích,v lesích,na venkově,v parku,..
5.Patří hlodavci do třídy savců ? Ano
6.Jaké jsou alespoň 3 znaky,díky kterým hlodavce bez problémů poznáme ? zuby,které bývají ostré nebo velké,býložravci,srst,...
7.Patří veverka mezi hlodavce ? Ano
8.Existují tzv.vodní hlodavci ? Ano
9.Jsou hlodavci všežravci ? Pravděpodobně by mohli existovat vyjímky,ale jinak NE !
10.Žijí hlodavci (alespoň někteří zástupci) v jižní americe ? Ano

Tohle byly správné odpovědi a protože se zúčastnila pouze Ferdynka,přidám (sice nevím kdy)diplomek jen pro ni :D

Malá křeččí miminka

25. ledna 2012 v 13:51 | Míša |  Videa
Našla jsem jedno video,kde jsou křeččí miminka,kterým by měli být 2 dny .No nejsou rozkošní :)

Kesynka - nové fotečky :)

22. ledna 2012 v 10:41 | Míša |  Kesynka
A je tu další várka nových fotek Kesynky.Dřív měla jednu barvu,ale už se začíná zbarvovat což je dobře vidět na fotkách.No nevipadá hezky :)

Kontakt

21. ledna 2012 v 22:09 | Míša |  Blog
Protože bych chtěla udržovat kontakt se svými návštěvníky a povídat si s nimi o blogu,zvířátkách,dovědět se něco o nich,rozhodla jsem se,že se vrátím k icq.

Pokud tedy máte zájem si popovídat,poznat jaká jsem a nebo máte můj blog rádi a chcete se dozvědět to co se normálně na blogu nedozvíte ( plány do budoucna,něco o mě,atd...)neváhejte a přidejte si mě na :

icq - 373447192

K soutěžím a k dalším činostem budete potřebovat i tento email - misela6@seznam.cz

Byla bych ráda,pokud si mě budete chtít přidat na icq,aby jste mi nejprve napsali na blog do komentářů,aby věděla,protože si většinou cizí lidi nepřidáváma,el pokud napíšete,že si mě budete chtít přidat,budu ráda :)

Kesynka okusuje větvičku

16. ledna 2012 v 15:53 | Míša |  Videa
Tyhle videa jste měli vidět už před 2 týdny,kdy jsem je natočila,ale nebyl čas a nešlo mi to nahrát.Moc se omlouvám,že jsem dlouho nic nepřidala,ale teĎ se polepším :)
1.video je krátké a může ho rušit televize
2.video je delší a nemnělo by zvuk rušit nic.Je na něm skvěle slyšet,jak Kesynka okusuje větvičku a jak při tom mlaská :)

Aktuality 10.1.2012

10. ledna 2012 v 13:32 | Míša |  Aktuality
Omlouvám se,že jsem dlouho nepsala.O prázdninách jsem něco napsala,ale raději jsem něco hrála než seděla u počítače.Právě začíná zkouškové období,já mám na starost výběr škol,objednávky školních triček,celá třída řešíme akademii (pokud nevíte co to je,tak na konci roku si každá třída udělá vystoupení a devítka to organizuje.Také je na konci rozdávání šerp atd,...)tenhle rok bude krušný.Půjdu na jinou školu,opustím kamarády,učitele a poznám nové lidi.Snad jen v dobrém.

Co je se soutěží ? Tak to opravdu nevím.Pravděpodobně je zrušena,protože asi 3 soutěžící zůstali a to asi nemá cenu.Pokud si ale hlavně vy soutěžící myslíte,že ano,pište do komentářů a podle vás se uvidí.

Kesynce jsou asi 3 měsíce a má se skvěle.Začala trochu zlobit a jsem zdrápaná od krku až po nohy.To víte.Je ve věku,kdy prozkoumává celý svět :) Ale já jí prostě miluju :D

Já ? nic moc.Testy ve škole ujdou,učeí je moc a obědy v jídelně se malonko zlepšili :D

Tak zatím ahoj a zítra by měl přibýt článek :)

Aktuality 2.1.2012

2. ledna 2012 v 11:22 | Míša |  Aktuality
Myslela jsem si,že dnes začne 2.kolo Miss křeček-Zima 2011,ale bohužel mi fotky poslali jen 2 soutěžící ze 4.Evča a Kate to nestihla,ale zjistila jsem,že to nestihla ani Sabika a Béďa a proto vám dávám ještě jednu šanci.Pokud ovšem neodešlete fotky do : 6.1.2012 soutěž se ruší !!!! Díky všem :)

Kesynka - Se má skvěle.Užívá si každý den :D Na Silvestra se vůbec nebála a pořád za mnou chodí jako ocásek :)
Já - Jde to až na to,že se de zítra do školy a já se dneska budu ještě muset podívat na ty školy a na matiku,chemii,příroďák a taky trochu zemák,možná češtinu,ájinu a děják ...... Nemám ráda učení a písemky :D

Tak zatím pp a odesílejte ty fotky !